![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2020/05/apodraseis-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2020/05/apodraseis-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2020/05/kariothrafstis-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2020/05/40-years-Chryssothemis-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2018/07/emvolimon-feat01-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2018/07/2018groupexhib-feat01-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2018/06/50-30-feat02-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2018/03/30years-feat02-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2017/06/Καλοκαιρινή-Ομαδική-Έκθεση-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2017/05/euripidis-feat-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/12/PolisArtCafe-Featured-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2012/10/ex-Typet-260x185.jpg)
![](https://nikosoikonomidis.com/gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/12/Meeting-Feat-260x185.jpg)
ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ
Γεννήθηκε το 1953 στον Πειραιά. Σπούδασε ζωγραφική στο εργαστήρι του Γιώργου Βογιατζή και στην Αγγλία (Μπρίστολ – Filton Tech. College και Λονδίνο Slade School of Fine Arts). Έχει πραγματοποιήσει, μέχρι τώρα, 22 ατομικές εκθέσεις και πολλές ομαδικές σε Ελλάδα, Κύπρο, Αγγλία και Βέλγιο. Έχει εκδώσει 4 βιβλία:
1) ΚΙΤΡΙΝΟ και ΜΑΥΡΟ
2) ΣΤΙΧΟΙ στο ΚΑΒΑΛΕΤΟ
3) Τα ΤΡΑΠΕΖΙΑ που ΜΙΛΟΥΝ
4) 50 / 30